Alma Harmony XL Pro

Klinika kosmetologii profesjonalnej i depilacji laserowejPrzebarwienia i zmiany naczyniowe to dość powszechny problem, z którym borykają się osoby w różnym wieku. Częściej jednak dotyka kobiet i osób starszych. Szpecące plamy i zaczerwieniania nie przysparzają urody i dla wielu stanowią źródło kompleksów. Kwestia okazuje się istotna zwłaszcza wtedy, gdy zmiany są rozległe, widoczne i nie dają się ukryć np. pod makijażem. Współczesna medycyna estetyczna znalazła na nie skuteczny sposób – technologię laserową Alma Harmony XL Pro z głowicami ND: YAG oraz DYE-VL.

Po 30. roku życia przebarwienia występują u niemal ⅓ kobiet. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez jedną z firm kosmetycznych, w Polsce ze zmianami pigmentacyjnymi zmaga się prawie połowa pań. Nierzadko nieefektowne plamy i piegi to rezultat zaniedbań, intensywnego opalania się – zwłaszcza wtedy, gdy przyjmujemy niektóre leki, stosujemy antykoncepcję albo używamy kosmetyków na bazie kwasów owocowych. Problemy skórne mogą być jednak nie tylko wynikiem działania słońca i promieni ultrafioletowych w solarium. Niekiedy to pozostałość po trądziku, ciąży, skutek zaburzeń w gospodarce hormonalnej organizmu, schorzeń tarczycy lub wątroby oraz innych problemów ze zdrowiem.

 

Klinika kosmetologii profesjonalnej i depilacji laserowejObecnie jedną z najskuteczniejszych metod pozbywania się defektów umiejscowionych w płytkich, jak i głębokich warstwach skóry (twarzy i całego ciała) jest zastosowanie multiaplikacyjnej platformy laserowej Alma Harmony XL Pro. To światowej klasy bezpieczne i inteligentne urządzenie precyzyjnie namierza naczyniaki i przebarwienia, rozpoznając zbyt wysoki poziom nagromadzonej w naskórku melaniny, a następnie dobiera odpowiednią ilość wiązek światła. Jednocześnie chroni sąsiednie tkanki przed działaniem lasera. Podczas naświetlania wyłącznie zmienione komórki zostają podgrzane i ulegają rozpadowi na maleńkie cząsteczki usuwane następnie przez system odpornościowy organizmu. W ciągu kilku następnych dni skóra delikatnie złuszcza się, odnawia i regeneruje, a nieefektowne plamy stopniowo zanikają, pozostawiając jednolitą, gładką powierzchnię.

Zabieg trwa zazwyczaj około pół godziny i nie należy do bolesnych. Towarzyszyć mu może jedynie lekkie uczucie dyskomfortu, które jest skutecznie niwelowane dzięki nowoczesnym głowicom ND: YAG oraz DYE-VL. Są one wyposażone w system kontaktowego chłodzenia skóry. Dodatkowo homogenicznie rozkładają impuls na soczewce, co znacząco ogranicza nieprzyjemne odczucia.