ProSkinClinic - Klinika Depilacji Laserowej i Kosmetologii Profesjonalnej
ul. Niecała 3/1, 20-080 Lublin poniedziałek-piątek 9:00-20:00 • sobota 9:00-15:00 81 470 75 75
Blog

Co wpływa na owal naszej twarzy?

By 23 listopada 2020 No Comments
Zabieg kwasem hialuronowym

Za prawidłowy owal twarzy odpowiada właściwa ilość kwasu hialuronowego, który sprawia, że skóra twarzy jest jędrna i nawilżona. Gdy jego zawartość w organizmie spada, skóra staje się przesuszona, zwiotczała, a także podatna na pojawianie się zmarszczek.

Aby zaradzić ubytkowi naturalnego kwasu hialuronowego w skórze stosuje się zabiegi, wykorzystujące syntetyczny kwas hialuronowy, który szybko wypełniając zmarszczki, poprawia owal twarzy i pobudza naturalne procesy regeneracji skóry. Sprawdź w naszym wpisie, co warto o nich wiedzieć.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy, naturalnie występujący w organizmie i podawany w trakcie zabiegu jest preparatem syntetycznym, co oznacza, że nie wywołuje alergii. Jego rolą jest utrzymywanie poziomu kolagenu i elastyny na odpowiednim poziomie, dzięki czemu skóra jest napięta, elastyczna oraz sprężysta. Usuwa zmarszczki i modeluje kontur twarzy, a także nawilża i nawadnia skórę, wypełniając przestrzenie międzykomórkowe. To jednak nie koniec pozytywnych właściwości kwasu hialuronowego. Chroni on bowiem przed urazami mechanicznymi ściany naczyń krwionośnych i maź stawową, dostarcza potrzebne składniki odżywcze oraz skutecznie wiąże wodę.

Jakie są wskazania do zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego i jak przebiega?

Na zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego powinny zdecydować się nie tylko osoby, pragnące poprawić owal swojej twarzy, lecz również Panie, które zauważyły u siebie zmarszczki oraz kurze łapki. Zabieg jest zalecany także na wiotczejącą skórę na dekolcie, szyi oraz rękach, a także w przypadku konieczności poprawy kształtu nosa. Kwas hialuronowy skutecznie usunie nieestetyczne zmiany potrądzikowe i poprawi wielkość, kształt oraz jędrność ust.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, rozprowadzając na skórze w miejscu planowanego zabiegu specjalną maść, która zniweluje ewentualne dolegliwości bólowe. Po pół godzinie nasi lekarze medycyny estetycznej przystąpią do iniekcji kwasu hialuronowego w płytsze lub głębsze warstwy skóry. Kwas hialuronowy podaje się za pomocą bardzo cienkiej igły. Po wniknięciu w skórę kwas hialuronowy wiąże wodę i tym samym zwiększa swoją objętość, wygładzając zmarszczki oraz poprawiając owal twarzy.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegów z kwasem hialuronowym?

Efekty zabiegów z kwasem hialuronowym, takie jak wyraźna poprawa kondycji skóry, wygładzenie zmarszczek, wygładzenie skóry twarzy, szyi oraz dekoltu, czy wypełnienie i redukcja posiadanych blizn utrzymują się od pół roku do roku. Warto zdać sobie sprawę, że częste korzystanie z sauny i palenie tytoniu przyśpiesza naturalny proces pozbywania się tej substancji z organizmu. Dzięki lepszej syntezie kolagenu jednak nawet po upływie czasu, w którym wypełniacz utrzymuje się w skórze, cera będzie lepszej kondycji aniżeli przed wykonaniem zabiegu.

Zachęcamy do wykonania zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego w naszej klinice kosmetologii profesjonalnej.

 

Leave a Reply