ProSkinClinic - Klinika Depilacji Laserowej i Kosmetologii Profesjonalnej
ul. Niecała 3/1, 20-080 Lublin poniedziałek-piątek 9:00-20:00 • sobota 9:00-15:00 81 470 75 75
BlogEksperci radzą

Czy złuszczanie kwasem jest bezpieczne dla skóry?

By 4 kwietnia 2020 No Comments
kwasem

Oczyszczanie i złuszczanie kwasem skóry pozwala na usunięcie zanieczyszczeń z naskórka i odetkanie porów. Dzięki temu skóra lepiej wchłania substancje odżywcze i staje się głęboko oczyszczona. Peelingi kwasami pomagają zwalczać zmiany skórne takie jak przebarwienia powstałe w wyniku działania promieni słonecznych oraz trądzik. Peelingi medyczne przy pomocy kwasów zwane są inaczej ablacją lub chemabrazją. Czy złuszczanie kwasem skóry jest bezpieczne? Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

 

Bezpieczeństwo w trakcie stosowania kwasów na skórę

 

Złuszczanie kwasami ma zbawienny wpływ na skórę, przyspiesza jej regenerację, likwiduje blizny i inne przebarwienia. Choć mechanizm działania kwasów w kosmetyce jest zawsze taki sam, rozmaite stężenia składników aktywnych w kwasach pozwalając uzyskać różne efekty. Cząsteczki kwasów, w zależności od wielkości, stężenia preparatu i czasu kontaktu ze skórą mają zdolność penetrowania naskórka na różną głębokość, dlatego  by zabieg był w pełni bezpieczny, należy przeprowadzać go w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

 

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegów złuszczających kwasem

 

Należy pamiętać, że zabiegi z użyciem kwasów nie są przeznaczone dla każdego. Jednym z głównych przeciwwskazań do peelingów jest ciąża, a także wszelkie otwarte rany na skórze, odmrożenia czy poparzenia. Również osoby, u których potwierdzono skłonność do powstawania bliznowców, nie powinny korzystać z zabiegów. Peelingów kwasowych nie powinniśmy wykonywać latem, kiedy skóra jest najbardziej narażona na działanie promieni słonecznych, a podczas kuracji nie wolno wystawiać skóry na nadmierną ekspozycję słońca i należy pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem UV.

 

Ze złuszczania kwasami mogą skorzystać nastolatki, dorośli w wieku dojrzałym, a nawet ludzie w podeszłym wieku o ile pozwala im na to stan zdrowia ogólnego i skóry. Osoby poddające się peelingowi kwasowemu nie mogą korzystać z solarium i powinni przez jakiś czas ograniczyć wizyty w saunie i na basenie.

Leave a Reply