Zabiegi medycyny estetycznej baner

Medycyna estetyczna

Zwiększanie atrakcyjności fizycznej ciała ludzkiego i równoczesny rozwój piękna na wszystkich poziomach życia to nasza pasja oraz misją, którą sumiennie realizujemy każdego dnia. W związku z ogromnym zapotrzebowaniem na profesjonalne zabiegi z obszaru medycyny estetycznej w Lublinie, postanowiliśmy rozszerzyć ofertę ProSkinClinic, aby w pełni usatysfakcjonować naszych obecnych oraz przyszłych pacjentów. Tworząc ofertę zabiegów medycyny estetycznej, skupiliśmy się na ich najwyższej skuteczności oraz komforcie i bezpieczeństwie pacjentów. Dlatego też podjęliśmy decyzje o zaangażowaniu do współpracy ludzi najlepiej wykształconych w swojej dziedzinie oraz takich, którzy posiadają odpowiednie doświadczenie. Istotną wartością, którą postanowiliśmy również dostarczyć naszym pacjentom, jest wyselekcjonowany portfel zabiegów, z których każdy opiera się tylko i wyłącznie o najwyższej klasy środki medyczne. Wierzymy bowiem, że takie podejście do wykonywania pracy pozwoli nam wprowadzić na lubelski rynek nowy, wysoki standard skuteczności i profesjonalizmu.

Dr Paweł Dybciak – Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej

medycyna estetyczna

Dr Paweł Dybciak

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej, partner marki ProSkinClinic w obszarze zabiegów medycyny estetycznej

Dr Paweł Dybciak to certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, a także pierwszej w Polsce trzyletniej Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej w Warszawie oraz studiów podyplomowych MBA w zakresie ochrony zdrowia na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.
Posiada tytuł lekarza medycyny estetycznej nadawany i honorowany przez Polskie Towarzystwo Lekarskie i Międzynarodowe Stowarzyszenie Medycyny Estetycznej (UIME) w Paryżu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.
Stale podnosi swoje kwalifikacje, biorąc udział w kursach i szkoleniach z zakresu medycyny estetycznej prowadzonych przez autorytety w tej dziedzinie na terenie renomowanych ośrodków z zakresu Anti-Aging w kraju i za granicą.
Specjalizuje się profilaktyce przeciwstarzeniowej i zaawansowanych technikach odmładzania skóry z wykorzystaniem toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego. Wykonuje zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, kwasu polimlekowego, hydroksyapatytu wapnia, lipolizy iniekcyjnej oraz nici liftingujących.
Pacjenci cenią jego umiejętność tworzenia atmosfery bezpieczeństwa i zaufania podczas zabiegów, jak i wyjątkowy zmysł estetyczny i wyczucie proporcji – kluczowe w profesji związanej z doskonaleniem wizerunku i wydobywaniem jego potencjału.
Wybór medycyny estetycznej nie był dla dr Pawła Dybciaka przypadkowy. Dziedzina ta łączy w swoich założeniach dwie jego największe pasje – medycynę i sztukę, tworząc swojego rodzaju pomost, dzięki czemu realizacja w pracy jest również spełnieniem osobistych zainteresowań.

ZABIEGI

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zabiegów medycyny estetycznej świadczonych w ProSkinClinic.

medycyna estetyczna

Zabiegi toksyną botulinową typu A

Najskuteczniejsza metoda niechirurgicznego wygładzania zmarszczek mimicznych.

DOWIEDZ SIĘ WIECEJ

O zabiegu

Prostą i najskuteczniejszą metodą niechirurgicznego wygładzania zmarszczek mimicznych jest leczenie preparatami toksyny botulinowej typu A, która wytwarzana jest przez bakterie Clostridium botulinum. Główną przyczyną powstawania zmarszczek mimicznych jest nadmierna aktywność ́mięśni. Podana we wstrzyknięciach toksyna botulinowa działa w obrębie mięśni, do których została podana, rozluźnia je i powoduje wygładzenie zmarszczek. Efekt terapeutyczny botoksu z czasem maleje i zanika po ok. 4-6 miesiącach. Wówczas powinno się powtórzyć zabieg. Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej wykonuje się zarówno u osób młodych jak i tych nieco starszych. U osób młodych botulina stosowana jest jako profilaktyka przeciwzmarszczkowa. U osób dojrzałych wygładza zmarszczki już istniejące. W przypadku zmarszczek bardzo głębokich i mocno utrwalonych może zaistnieć potrzeba uzupełnienia zabiegu przez wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych, nie wymaga żadnych szczegółowych badań diagnostycznych i bezpośrednio po jego zakończeniu pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć. Zabieg wykonywany jest przy użyciu jednorazowej strzykawki, zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Niewielką ilość preparatu wstrzykuje w odpowiednie punkty na twarzy. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego, ale ze względu na komfort pacjenta czasami stosuje się znieczulenie kremem.

Efekty

Pełny efekt terapeutyczny zabiegu widoczny jest po 7-10 dniach Skóra jest wizualnie bardziej elastyczna, a zmarszczki wygładzone. Efekt działania toksyny botulinowej trwa średnio 4-6 miesięcy. Zależy to od indywidualnych cech organizmu. Wraz z kolejnymi zabiegami efekt terapeutyczny utrzymuje się dłużej, dlatego kolejne zabiegi mogą być wykonywane w coraz dłuższych odstępach czasu. Nawet pojedynczy zabieg przynosi korzyści – po ustąpieniu działania preparatu zmarszczki nie są już tak głębokie, jak przed leczeniem.

Wskazania do zabiegu

 • zmarszczki między brwiami (tzw. lwie zmarszczki)
 • zmarszczki poprzeczne czoła
 • zmarszczki wokół oczu (tzw. kurze łapki)
 • zmarszczki powieki dolnej, wokół ust, na brodzie, na szyi
medycyna estetyczna

Zabiegi kwasem hialuronowym

Naturalna metoda metoda na natychmiastowe odmłodnienie skóry, ust, poprawę owalu twarzy oraz rewitalizację skóry.

DOWIEDZ SIĘ WIECEJ

O zabiegu

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszej skóry, który w praktyce odpowiada za jej jędrność oraz nawilżenie. Niestety z biegiem lat jego ilość skórze się zmniejsza, co skutkuje jej przesuszeniem, wiotczeniem a co za tym idzie również pojawianiem się zmarszczek. Zabiegi wykorzystujące kwas hialuronowy mają za zadanie skutecznie uzupełnić jego braki, wypełnić zmarszczki, poprawić kontur twarzy oraz owal ust, jak również pobudzić naturalne procesy regeneracji skóry. W efekcie skóra wygląda młodziej i zdrowiej niż wcześniej.

Warto również dodać, że jest to zabieg bezpieczny, ponieważ wykorzystywany w jego trakcie kwas hialuronowy jest preparatem syntetycznym, co znacząco obniża ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Dzięki temu przed zabiegiem nie musimy wykonywać próby uczuleniowej.

Przebieg zabiegu

Każdy planowany w naszej klinice zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego poprzedzony jest konsultacją z lekarzem z zakresu medycyny estetycznej. Spotkanie ma na celu nie tylko kwalifikację do zabiegu, ale także określenie możliwych efektów zastosowanej terapii.

Przed rozpoczęciem zabiegu skóra, na której będzie on wykonywany, zostaje znieczulona maścią, aby zmniejszyć ewentualne dolegliwości bólowe. Po około pół godziny od znieczulenia można przystąpić do iniekcji kwasu hialuronowego w wybrane partie skóry.

Zależnie od wskazań zostaje on podany w płytsze lub głębsze warstwy skóry. Wykorzystywanie podczas iniekcji niezwykle cienkiej igły sprawia, że wypełniacz podawany jest dokładnie w miejsce, które tego wymaga. Po podaniu kwas hialuronowy przystępuje on do wiązania wody i zwiększenia swojej objętości, efektem czego jest wygładzenie zmarszczek lub powiększenie obszaru poddanego zabiegowi.

Efekty zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego:

 • poprawa kondycji skóry,
 • widoczne wygładzenie zmarszczek,
 • poprawa asymetrii twarzy,
 • korekta kształtu nosa,
 • wypełnienie, powiększenie i modelowanie ust,
 • wygładzenie skóry twarzy, szyi oraz dekoltu,
 • wypełnienie i redukcja posiadanych blizn,
 • uzupełnienie braków w tkankach podskórnych.

Efekty po zabiegu kwasem hialuronowym utrzymują się od pół roku to roku. W tym czasie jest on stopniowo usuwany przez organizm. To jak długo utrzymają się wyniki iniekcji, zależy w dużej mierze od prowadzonego stylu życia, rodzaju zastosowanego produktu oraz miejsca zabiegu. Takie czynniki jak np. częste korzystanie z dobrodziejstw sauny czy palenie tytoniu skraca czas działania kwasu hialuronowego.

Warto wiedzieć, że wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego mają jeszcze jedną ciekawą właściwość – wspomagają syntezę kolagenu w skórze, jednocześnie hamując proces jego degradacji. Zjawisko to nosi nazwę biostymulacji i sprawia, że nawet po upływie czasu, w którym wypełniacz utrzymuje się w skórze, będzie ona w znacznie lepszej kondycji niż przed wykonaniem zabiegu.

Wskazania do zabiegu:

 • zmarszczki i kurze łapki.
 • zwiotczenie skóry na dekolcie, szyi oraz rękach,
 • utrata owalu twarzy,
 • konieczność poprawy kształtu nosa,
 • niezadowalająca wielkość, kształt oraz jędrność ust,
 • nieestetyczne zmiany potrądzikowe.
medycyna estetyczna

Zabiegi z użyciem nici PDO

Bezinwazyjna oraz bezbolesna metoda na podniesienie owalu twarzy, wygładzenie skóry oraz zmarszczek.

DOWIEDZ SIĘ WIECEJ

O zabiegu

Nici PDO, które zostały wymyślone w Korei są bardzo popularne na całym świecie. Wykonane są z rozpuszczalnej substancji PDO (polidioksonan), która działa stymulująco na skórę. Zabieg polega na wszczepieniu rozpuszczalnych nici pod skórę. Aplikacja nici jest praktycznie bezinwazyjna i bezbolesna, trwa około pół godziny, nie pozostawia na skórze żadnych nacięć ani blizn, a drobne zaczerwienienia znikają w ciągu kilku dni. Nici rozpuszczają się stopniowo i stymulują syntezę kolagenu, fibroblastów i angiogenezę. Dzięki temu podnosi się owal twarzy, skóra staje się gładsza, rozświetlona, zmarszczki zostają usunięte, obwisłe tkanki napinają się. Zaletą tych nici jest atraumatyczne przejście przez tkanki i obojętność dla tkanek. Zabieg jest bezpieczny, efekty są praktycznie natychmiastowe i naturalne, a nici liftingujące PDO są całkowicie wchłanialne. Całkowity czas rozpuszczania wynosi 6-8 miesięcy. Efekt liftingu widoczny jest po 2-3 tygodniach, a wygładzenie zmarszczek i poprawa struktury skóry następuje po 2-3 miesiącach i utrzymuje się nawet do dwóch lat.

Przebieg zabiegu

Obszar zabiegu znieczulany jest kremem znieczulającym. Następnie nici wprowadzane są pod skórę. Pacjent może odczuwać delikatne ukłucia. Po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk, zaczerwienienia i nieduże krwiaki, które znikają po kilku dniach.

Wskazania do zabiegu

 • twarz :
  • pionowe i poziome zmarszczki na czole
  • lifting czoła
  • opadające brwi
  • opadające i pomarszczone policzki
  • dolna powieka
  • „zmarszczki palacza”
  • fałd podbródkowy
  • fałd marionetkowy
  • fałdy nosowo-wargowe
  • V-lifting

  na ciele:

  • fałdy i zmarszczki na szyi i dekolcie
  • ujędrnianie piersi
  • zwiotczenie tkanek i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach, łokciach i kolanach
medycyna estetyczna

Lipoliza iniekcyjna

Nieoperacyjna metoda na skuteczne pozbycie się tkanki tłuszczowej.

DOWIEDZ SIĘ WIECEJ

O zabiegu

Jeżeli zauważasz u siebie oporne fałdy tłuszczu, a dieta i ćwiczenia nie pomagają szukasz rozwiązania aby jak najszybciej pozbyć się fałdek tłuszczu z brzucha czy bioder. Ten zabieg jest właśnie dla Ciebie. Lipoliza iniekcyjna to nieoperacyjna metoda, która pozwala bezpiecznie, skutecznie i bez wysiłku pozbyć się miejscowych nadmiarów tkanki tłuszczowej. Pozwala na szybką utratę kilku centymetrów w miejscach gdzie trudno się ich pozbyć za pomocą diety czy ćwiczeń fizycznych

Przebieg zabiegu

Zabieg polega na wstrzyknięciu w tkankę tłuszczową specjalnie opracowanych preparatów, które powodują rozpad komórek tłuszczowych. Uwolnione z komórek tłuszcze przechodzą do krwi, a następnie transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu. Po zabiegu możliwe jest odczuwanie lekkiego swędzenia, pieczenia oraz tkliwość miejsc poddanych zabiegowi. Są to pożądane efekty uboczne świadczące o skuteczności i działaniu podanego roztworu. Przez kolejne kilka dni widoczne mogą być zaczerwienienie i obrzęk. Skóra może być lekko bolesna i tkliwa. Jest to normalna reakcja organizmu na zabieg i ustępuje samoistnie. Tak jak po innych zabiegach iniekcyjnych mogą pojawić się krwiaki i zasinienia w miejscu ukłucia. Po zabiegu pacjent od razu wraca do codziennych zajęć. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty zwykle potrzeba od 2 do 5 zabiegów. Po serii zabiegów następuje utrata tkanki tłuszczowej w miejscu podania preparatu (usuwamy 4-5 cm w obwodzie).

Wskazania do zabiegu

 • nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu, pośladkach, udach, biodrach
 • zlokalizowana tkanka tłuszczowa w okolicy ramion, kolan i pach
 • tłuszczaki
 • podwójny podbródek
 • ginekomastia męska
 • potrzeba wymodelowania sylwetki
medycyna estetyczna

Mezoterapia igłowa

Najskuteczniejsza metoda leczenia blizn, rozstępów oraz odmładzania skóry

DOWIEDZ SIĘ WIECEJ

O zabiegu

Mikronakłuwanie skóry jest zabiegiem znanym w medycynie estetycznej od lat jako zabieg mezoterapii igłowej czy mezoterapii rolerami. Obecnie dzięki nowoczesnym urządzeniom przeżywa swój renesans. Zabieg mikronakłuwania skóry z równoczesnym wprowadzeniem substancji leczniczych to innowacyjne podejście do problemów związanych z leczeniem blizn, rozstępów oraz odmładzaniem skóry. Poprzez mikronakłuwanie skóry właściwej zabiegi pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry pozostawiając naskórek niemal nietknięty. Precyzyjna mikroperforacja cienkimi igłami, umożliwia wprowadzenie w głąb skóry wysoko skoncentrowanych aktywnych substancji stymulujących produkcje kolagenu. Połączenie zabiegu mikroperforacji z równoczesnym wprowadzeniem w głąb skóry kwasu hialuronowego, peptydów, minerałów, aminokwasów czy osocza bogatopłytkowego daje doskonałe efekty. Poprawa wyglądu miejsc poddanych leczeniu nie pozostawia wątpliwości już po kilku zabiegach.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest przez lekarza z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny. Po dokładnym oczyszczeniu i zdezynfekowaniu skóry nakłada się preparat znieczulający. Następnie za pomocą bardzo cienkiej igły lub specjalnego kartridża wykonuje się mikronakłucia z jednoczesnym wprowadzeniem substancji aktywnych. W zależności od stopnia podrażnienia skóry powinno się wykonać od czterech do sześciu zabiegów w odstępach czterotygodniowych. Czas rekonwalescencji jest indywidualny i zależny od osobniczej wrażliwości (1-4 dni). Bezpośrednio po zabiegu może być odczuwane lekkie pieczenie. Przez najbliższe kilka dni widoczny może być obrzęk i zaczerwienienie skóry, po kilku dniach może pojawić się złuszczenie naskórka. Zwykle terapię należy powtórzyć po trzech miesiącach.

Efekty

 • większa elastyczność skóry poprzez pobudzenie produkcji kolagenu
 • nawilżenie skóry dzięki zastosowaniu substancji aktywnych
 • stymulacja naturalnych procesów regeneracyjnych komórek skóry
 • spłycenie, wygładzenie blizn pourazowych, pooparzeniowych, trądzikowych
 • spłycenie rozstępów
 • zmiękczenie zgrubień

Wskazania do zabiegu

 • drobne, płytkie zmarszczki
 • rozstępy
 • blizny potrądzikowe, pooperacyjne, pooparzeniowe, pourazowe
 • skóra zwiotczała
 • odmładzanie dłoni
 • wspomaganie terapii wypadania włosów
Klinika kosmetologii profesjonalnej

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego (PRP)

Specjalny program odnowy i regeneracji skóry opierający się o biostymulację komórkową

DOWIEDZ SIĘ WIECEJ

O zabiegu

Osocze bogatopłytkowe (PRP) jest to specjalny program biostymulacji komórek skóry, który polega na pozyskaniu osocza bogatopłytkowego z własnej krwi pacjenta i wstrzyknięciu go w skórę. Osocze bogatopłytkowe zawiera komórki i czynniki wzrostu, które stymulują skórę do odnowy i regeneracji, dzięki czemu staje się ona gładsza, bardziej elastyczna. Drobne zmarszczki zostają wygładzone, a twarz nabiera młodzieńczego blasku i witalności. Podawanie osocza bogatopłytkowego w skórę stymuluje komórki macierzyste do namnażania oraz pobudza fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu. W rezultacie skóra jest prawidłowo odżywiona, odzyskuje młodość i witalność, gęstość i napięcie, a także poprawia się jej faktura i koloryt.

Przebieg zabiegu

W pierwszej fazie zabiegu pobierana jest niewielka ilość krwi od pacjenta do sterylnych probówek, które następnie poddaje się odwirowaniu. W wyniku tego uzyskuje się osocze bogate w płytki krwi i czynniki wzrostu, które następnie wstrzykuje się w skórę. Zabieg można wykonywać metodą mezoterapii lub liniowo wzdłuż zmarszczek. Ponieważ osocze bogatopłytkowe jest pozyskiwane z własnej krwi pacjenta nie ma ryzyka reakcji alergicznej.

Wskazania do zabiegu

 • rewitalizacja skóry twarzy i szyi
 • skóra z oznakami starzenia – fałdy, zmarszczki, zmniejszona gęstość skóry
 • przebyte zabiegi medycyny estetycznej – przyspieszenie procesu gojenia i regeneracji
 • nadmierne wypadanie włosów
 • łysienie typu męskiego
 • blizny potrądzikowe
medycyna estetyczna

Peeling medyczny

Metoda na przyspieszenie odnowy komórkowej warstwy skóry.

DOWIEDZ SIĘ WIECEJ

O zabiegu

Zabieg przyspieszający odnowę komórkową warstw skóry w celu oczyszczenia, nawilżenia, odżywienia, złagodzenia oznak starzenia i depigmentacji. Peelingi medyczne mogą być stosowane jako samodzielne zabiegi bądź jako dopełnienie innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej m. in. mezoterapii, laseroterapii (laser frakcyjny CO2), mikrodermabrazji. Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską w celu wykluczenia ewentualnych przeciwskazań, zakwalifikowania do zabiegu oraz dobrania odpowiedniego kwasu dla pacjenta.

Przebieg zabiegu

 • wzrost nawilżenia skóry (wzrost poziomu ceramidów w naskórku)
 • normalizajca procesu rogowacenia
 • odnowa naskórka
 • poprawa kolorytu skóry
 • redukcja nadmiaru pigmentu w wierzchnich warstwach naskórka
 • redukcja zmarszczek

Wskazania do zabiegu

 • przebarwienia
 • blizny zanikowe
 • zmarszczki, utrata jędrności
 • trądzik zaskórnikowy, różowaty w okresie reemisji
 • zaburzenia rogowacenia
 • tłusta, błyszcząca skóra
skleroterapia

Skleroterapia

Skuteczny oraz bezpieczny zabieg stosowany w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej.

DOWIEDZ SIĘ WIECEJ

O zabiegu

Skleroterapia jest prostym , skutecznym i bezpiecznym zabiegiem stosowanym w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej. Metodę tą stosuje się z powodzeniem od bardzo wielu lat. Zabieg polega na wstrzyknięciu do zmienionej chorobowo żyły specjalnego preparatu w celu wywołania odczynu zapalnego w ścianie naczynia. W miejscu zapalenia powstaje skrzeplina, która z czasem ulega zwłóknienie czego następstwem jest zamknięcie żyły.

Przebieg zabiegu

Skleroterapia jest to jedną z najbezpieczniejszych metod leczenia, dzięki czemu można ją stosować u większości pacjentów jako samodzielną metodę lub w połączeniu z innymi technikami np. chirurgicznym lub laserowym usuwaniem żylaków. Zwykle potrzeba kilku sesji zabiegowych aby uzyskać pożądany efekt leczniczy. Podczas zabiegu lekarz wykonuje od kilu do kilkunastu wkłuć bardzo cienką igłą. W zależności od wielkości naczynia używa się różnych stężeń preparatu, który pozwala na zamknięcie zarówno małych „pajączków” jak też dużych żył na kończynach dolnych. Zabieg nie wymaga znieczulenia, jest bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów, wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych przez lekarza i trwa zwykle 15-30 min. Podanie preparatu nie oznacza od razu zamknięcia naczynia. Zwykle proces ten trwa ok 3-4 tygodni, a następnie zamknięte naczynie jest wchłanianie, co może trwać od kilku do kilkunastu tygodni. W miejscach podania preparatu mogą być widoczne rumień, obrzęk i zasinienia, które znikają w ciągu kilku dni. Czasami może być wyczuwalne zgrubienie, które może być bolesne w dotyku oraz przebarwienia w przebiegu niedrożnych naczyń, które mogą pozostawać przez kilka tygodni. Niewielka bolesność jest zjawiskiem przejściowym. Bezpośrednio po zabiegu zaleca się założenie rajstop lub pończoch uciskowych albo opatrunku uciskowego. Ucisk zwiększa skuteczność zabiegu i pozwala na lepsze zamknięcie światła naczynia. Zaleca się również chodzenie przez okres ok 1-2 godz. po zabiegu gdyż wpływa to bardzo korzystnie na przebieg gojenia.

Wskazania do zabiegu

 • „pajączki”
 • poszerzone żyły siatkowate
 • żylaki kończyn dolnych
medycyna estetyczna

Nici liftingujące Aptos

Rewolucyjna metoda liftingu twarzy i ciała za pomocą bioabsorbowalnych nici

DOWIEDZ SIĘ WIECEJ

O zabiegu

Nici liftingujące Aptos to rewolucyjna metoda liftingu twarzy i ciała za pomocą bioabsorbowalnych nici. Jednym ze składników nici jest kwas polimlekowy, który dodatkowo wywołuje efekt odmładzający, aktywuje naturalną rewitalizację skóry i spowalnia procesy starzenia. Nici umożliwiają efektowny, nieoperacyjny lifting twarzy, wewnętrznej strony ud, brzucha, piersi, ramion. Pozwalają osiągnąć doskonały rezultat estetyczny bez użycia skalpela i gwarantują natychmiastowy efekt, porównywalny z tradycyjnym liftingiem chirurgicznym. Poprawa widoczna jest bezpośrednio po zabiegu, a optymalny efekt jest w pełni widoczny po 2-3 tygodniach. Zabieg jest niemal bezinwazyjny i nie pozostawia na skórze żadnych widocznych śladów. Wprowadzona pod skórę nić posiada mikrowypustki, którymi zakotwicza się w tkankach, tworząc silne rusztowanie, umożliwiające osiągnięcie efektu liftingu i ujędrnienia skóry. Dodatkowy efekt odmładzania skóry wywołuje kwas polimlekowy, który powoduje rewitalizację i spowalnia procesy starzenia od wewnątrz. W miejscu implantacji powstaje nowa, lepsza struktura tkanek, następuje namnażanie fibroblastów, stymulacja produkcji kolagenu, tworzy się tkanka łączna włóknista. Skóra staje się bardziej elastyczna i gładka, a z biegiem czasu efekt postępuje. Nici ulegają naturalnemu rozpuszczeniu po 12-15 miesiącach ale pozytywne efekty dla skóry utrzymują się do 5 lat, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Nici posiadają certyfikaty jakości i bezpieczeństwa CE.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa, w zależności od strefy zabiegowej, 15 do 40 minut. Nici wprowadzane są pod skórę przy użyciu specjalnych technik implantacji. Po zabiegu występuje obrzęk i tkliwość obszarów zabiegowych. Może też wystąpić zasinienie. Okres gojenia trwa 1-2 tygodnie, ale już po kilku dniach pacjent może wrócić do codziennego rytmu życia. W ciągu 24 godzin po zabiegu należy przykładać zimny kompres w obszarze zabiegowym. Przez okres kilka dni powstrzymywać się od picia gorących napojów i spożywania gorących posiłków. Zaleca się przecierać miejsca wkłucia roztworem odkażającym. W okresie około tygodnia od przeprowadzenia zabiegu zaleca się ograniczyć aktywność ruchową, nie stosować masaży, unikać wysiłku fizycznego, nie korzystać z zabiegów intensywnie rozgrzewających (np. sauna). W obszarze zabiegowym nie stosować żadnych zabiegów rozgrzewających przez okres 2- 3 miesięcy, przeciwwskazany jest też głęboki masaż i fizjoterapia.

Konsultacja lekarska jest zwolniona z opłaty w przypadku późniejszego skorzystania z zabiegu.
W przeciwnym wypadku, cena konsultacji wynosi 100 zł.

Umów się na zabieg lub bezpłatną konsultację

gotówka 3
karta
raty