ProSkinClinic - Klinika Depilacji Laserowej i Kosmetologii Profesjonalnej
ul. Niecała 3/1, 20-080 Lublin poniedziałek-piątek 9:00-20:00 • sobota 9:00-15:00 81 470 75 75
BlogEksperci radzą

Wykorzystanie ultradźwięków w kosmetologii

By 2 listopada 2020 No Comments
oczyszczanie ultradźwiękiem

W nowoczesnych salonach kosmetycznych oprócz kremów przeciwzmarszczkowych, balsamów i maseczek odżywiających skórę, wykonać można bardzo dużo różnych zabiegów. Jedną z nowocześniejszych metod upiększania jest wykorzystanie właściwości ultradźwięków, czyli fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości, których człowiek nie jest w stanie usłyszeć. Czym są ultradźwięki i w jaki sposób wykorzystywane są w kosmetyce?

Zastosowanie ultradźwięków

Za górną granicę słyszalnych częstotliwości, a jednocześnie dolną granicę ultradźwięków, uważa się częstotliwość 20 kHz. Za umowną, górną granicę ultradźwięków przyjmuje się częstotliwość 1 GHz. Ultradźwięki mają bardzo szerokie zastosowanie. Za pomocą ultradźwięków przeprowadza się obserwację głębin morskich, a także wykonuje doskonale badanie USG. Wykorzystuje się je nawet do rehabilitacji osób chorych. Ultradźwięki potrafią zmniejszać napięcie mięśni i skurcze, działać przeciwbólowo, a także hamować procesy zapalne. Oprócz wykorzystywania ich w medycynie, stosuje się je również do czyszczenia laboratoriów. Myjki ultradźwiękowe sprawdzają się w miejscach, w których nie można sobie pozwolić na klasyczne metody. Ultradźwięki mogą być pomocne również w obróbce materiałów. Przy ich pomocy obrabia się niektóre stopy metali, a nawet kamienie szlachetne. Wykorzystywane są ponadto w rolnictwie – pozwalają na dokładne czyszczenie nasion i części roślin oraz eliminują bakterie i szkodniki. Jednak najnowszym i coraz powszechniejszym wykorzystaniem ultradźwięków jest kosmetyka.

Ultradźwięki w kosmetyce

Skóra wraz z postępującym procesem starzenia robi się coraz bardziej sucha, a dostarczanie jej substancji odżywczych robi się coraz bardziej problematyczne. Wykorzystanie ultradźwięków w kosmetyce pozwala na zmiękczenie naskórka, a także poprawienie krążenia i metabolizmu skóry. Ponadto ultradźwięki poprawiają pH skóry oraz działają bakteriobójczo. Największą popularnością wśród klientów salonów kosmetycznych cieszy się peeling kawitacyjny, czyli zabieg wykorzystujący właściwości ultradźwięków. Jego celem jest dogłębne oczyszczenie skóry twarzy. Zastosowane ultradźwięki dostają się do wnętrza skóry i tam ją oczyszczają. Peeling kawitacyjny zalecany jest osobom walczącym z trądzikiem, posiadającym cerę tłustą lub mieszaną. Kawitacja ultradźwiękowa doskonale eliminuje zaskórniki i rozszerzone pory. Usuwa martwe komórki naskórka, nawilża i ujędrnia skórę, poprawia ukrwienie i przyspiesza mikrokrążenie. Stymuluje również skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Ultradźwięki w kosmetyce wykorzystuje się także do redukcji zmarszczek i poprawy napięcia skóry oraz usuwania sińców pod oczami. Dzięki ultradźwiękom można również pozbyć się przebarwień oraz blizn, a także zmniejszyć nadmiar tkanki tłuszczowej.

Leave a Reply